ISSN 2353- 0839
Polityka Open Access
Czasopismo wydawane jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
Na łamach Argumenta Historica publikowane są artykuły dotyczące zarówno historii Polski jak i dziejów powszechnych. Prezentowane teksty odnoszą się do różnych dziedzin badawczych z historii i nauk pokrewnych (historia polityczna, gospodarcza, społeczna itp.). Głównym celem czasopisma jest upowszechnianie dorobku badawczego doktorantów Wydziału Historycznego UG.
Argumenta Historica jest rocznikiem wydawanym od 2014 r.
Czasopismo "Argumenta Historica. Czasopismo Naukowo-Dydaktyczne" wydawane jest w modelu otwartego dostępu (open access).
1) W nagłówku należy podać imię i nazwisko Autora wraz z afiliacją, poniżej wytłuszczony tytuł tekstu (w przypadku dwóch lub więcej Autorów osoba zgłaszająca materiał jest zobowiązana ujawnić Redakcji wkład poszczególnych Autorów w powstanie tekstu). Redakcja stosuje zasady wykluczające nierzetelne działania naukowe, tj. „ghostwriting” (zatajanie nazwisk rzeczywistych Autorów) oraz „guest authorship” (podawanie nazwisk osób, których wkład w tekst był co najwyżej znikomy).
2) Komitet redakcyjny zastrzega sobie prawo do odrzucenia artykułu ze względu na jego nienaukowy charakter, zatajenie informacji o sfinansowaniu jego powstania lub inną formę nierzetelności Autora, a także z powodu nieuwzględnienia sugerowanych poprawek. Komitet redakcyjny zastrzega sobie również prawo do wprowadzania zmian w tekście (konsultowanych z Autorem przed wydaniem publikacji) oraz prawo do publikacji zawartości czasopisma w wersji online.
3) Każdy artykuł poddawany jest ocenie dwóch recenzentów, będących specjalistami w danej dziedzinie. Redakcja stosuje zasadę „double-blind review” (wzajemnej anonimowości Autorów i Recenzentów). Sumaryczna lista recenzentów podawana jest zgodnie z wymogami prawnymi na stronie internetowej czasopisma.
ISSN 2353- 0839
Polityka Open Access
Czasopismo wydawane jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.