Studiowanie w warunkach pandemii SARS-CoV-2 – wady i zalety oczami studentów Uniwersytetu Gdańskiego

Autor

Słowa kluczowe:

pandemia SARS-CoV-2, zajęcia dydaktyczne, nauczanie zdalne, weryfikacja wiedzy, szkoła wyższa

Abstrakt

Nauczanie zdalne wprowadzone w Uniwersytecie Gdańskim w czasie pandemii SARS-CoV-2 umożliwiło kontynuowanie procesu dydaktycznego w sytuacji, gdy zajęcia stacjonarne wiązały się ze zwiększonym ryzykiem zakażenia koronawirusem. Jego implementacja niosła jednak ze sobą wiele wyzwań zarówno natury technicznej, organizacyjnej, jak i psychosomatycznej.
W artykule ukazano ocenę nauczania zdalnego dokonaną przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego oraz ich opinie na temat możliwości wykorzystania pewnych elementów tej formy prowadzenia zajęć dydaktycznych, po ustaniu pandemii koronawirusa. Zdaniem autorów artykułu chociaż okoliczności wdrożenia nauczania zdalnego bez wątpienia uznać można za ekstraordynaryjne, to jednak wypracowane wówczas rozwiązania mogą być katalizatorem pozytywnych zmian w szkolnictwie wyższym.

Pobrania

Opublikowane

15-12-2022

Jak cytować

Ignaciuk, E., & Gutowski, T. (2022). Studiowanie w warunkach pandemii SARS-CoV-2 – wady i zalety oczami studentów Uniwersytetu Gdańskiego . TEORIA I PRAKTYKA DYDAKTYKI AKADEMICKIEJ, 1(1), 1–27. Pobrano z https://czasopisma.bg.ug.edu.pl/index.php/TiPDA/article/view/7405