ISSN 2451-1986
e-ISSN 2544-2554
Punkty MEiN: 40
Redakcja czasopisma „Media Biznes Kultura”przyjmuje do opublikowania oryginalne (niepublikowane wcześniej) artykuły teoretyczne i empiryczne zgodne z profilem tematycznym czasopisma oraz recenzje i sprawozdania właściwe dla obszaru dyscypliny nauki o komunikacji społecznej i mediach. Teksty mogą być zgłaszane w j. angielskim i w j. polskim. Wszystkie nadesłane artykuły są recenzowane przez uznanych naukowców z zachowaniem dobrych praktyk oraz przy poszanowaniu obiektywnych zasad określonych w formularzu dla recenzentów czasopisma Media Biznes Kultura (formularz). Warunkiem publikacji artykułu w czasopiśmie jest uzyskanie przez autora dwóch pozytywnych recenzji oraz złożenie oświadczenia dotyczącego zgody na nieodpłatne opublikowanie artykułu oraz indeksowanie go w bazach danych. Przyjęte artykuły sytuowane są przez redakcje w poszczególnych działach tematycznych poszczególnych numerów czasopisma.
Terminarz nadsyłania tekstów
Jako półrocznik, czasopismo ukazuje się dwa razy w ciągu roku, jesienią i wiosną, w wersji papierowej (referencyjnej) oraz w wersji elektronicznej. Terminy nadsyłania artykułów do poszczególnych numerów upływają 15 stycznia (pierwszy numer w danym roku), 15 kwietnia (drugi numer w danym roku).
Wymagania redakcyjne
Prosimy o składanie tekstów drogą elektroniczną poprzez panel redakcyjny: http://www.panel.ejournals.eu/.
Prosimy o uwzględnienie podczas pisania tekstu następujących wytycznych:
– autor, stopień naukowy, afiliacja, ORCID
– tytuł (w językach polskim i angielskim) – pogrubiony (14 pkt)
– słowa kluczowe (5) w językach polskim i angielskim (10 pkt)
– streszczenie w językach polskim i angielskim (10 pkt)
– podział tekstu (wprowadzenie, podrozdziały, podsumowanie)
– przypisy tradycyjne na dole strony zgodnie z zamieszczonym dalej wzorem
– bibliografia z uwzględnieniem aktualnej literatury przedmiotu (układ alfabetyczny – 10 pkt)
– numeracja ciągła w obrębie tekstu, osobna dla wykresów, rysunków i fotografii
– tytuły tabel nad obiektem (12 pkt)
– tytuły wykresów, rysunków i fotografii pod obiektem (10 pkt)
– rysunki w postaci grafiki rastrowej (BMP, JPG, TIFF) powinny być wykonane w rozdzielczości minimum 600 dpi, a fotografie kontrastowe i ostre; referowana jest grafika wektorowa
Autorzy są zobowiązani do rzetelnego podawania źródeł pod ilustracjami, tabelami, wykresami itp. W przypadku wykorzystania w swojej pracy utworów zapożyczonych powinni załączyć do przesłanych materiałów zgodę na przedruk lub adaptację danego utworu albo jego fragmentu od osób czy instytucji, które posiadają prawa do przedruku.
– alfabetyczny wykaz literatury wg wzoru:
Książki
Monografie polskie
Nowak E., Ustanawianie agendy politycznej przez media. Efekt newsa w Polsce, Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Lublin 2014.
Monografie tłumaczone
McCombs M., Ustanawianie agendy. Media masowe i opinia publiczna, tłum. B. Radwan, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2008.
Prace pod redakcją
Media i Kościół. Polityka informacyjna Kościoła, red. M. Przybysz, K. Marcyński, Dom Wydawniczy Elipsa, Warszawa 2011.
Rozdziały z książek
Chojka J., Moda i historia. Notatki o teatrzyku Bim-Bom [w:] Zbigniew Cybulski. Aktor XX wieku, red. J. Ciechowicz, T. Szczepański, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk 1997.
Artykuły z czasopism
Szczepański D., Geneza powstania partii politycznej na przykładzie Kongresu Liberalno--Demokratycznego (1983–1990), „Polityka i Społeczeństwo” 2009, nr 6, s. 103–112.
Źródła internetowe
Tobolska K., Radiowy złoty środek, https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2010/Przewodnik-Katolicki-12-2010/Wiara-i-Kosciol/Radiowy-zloty-srodek (dostęp: 07.07.2018).
Książki
Monografie polskie
Monografie tłumaczone
Prace pod redakcją
Media i Kościół. Polityka informacyjna Kościoła, red. M. Przybysz, K. Marcyński, Dom Wydawniczy Elipsa, Warszawa 2011.
Rozdziały z książek
Artykuły z czasopism
Źródła internetowe
Treść polityki prywatności.
ISSN 2451-1986
e-ISSN 2544-2554
Punkty MEiN: 40