Panika wokół gender – temat zastępczy czy spór o obywatelstwo kulturowe
DOI:
https://doi.org/10.26881/ae.2014.11.20Słowa kluczowe:
gender, kościół katolicki, ideologia, kultura, obywatelstwoAbstrakt
Artykuł analizuje dyskursy genderowe, które krążą w mediach, kulturze popularnej i katolickiej w Polsce, a także to, w jaki sposób odnosi się do polityki i praktyki, ostatecznie kształtując politykę seksualną. Bada on, czym jest obywatelstwo kulturowe, jaka jest polityka seksualna i dlaczego idea paniki moralnej zapewnia użyteczną soczewkę analityczną do patrzenia na aktualne debaty dotyczące płci, seksualności, edukacji i społecznej roli religii w Polsce.
Tłumaczenie na język angielski: Anna Moroz-Darska
Modernizacja działania Czasopisma oraz tłumaczenia na język angielski artykułów Ars Educandi na lata 2012-2017 zostały sfinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z zadania Działalności Upowszechniającej Naukę (DUN).
Zadanie: Wdrożenie modułu redakcyjnego na platformie Uniwersyteckich Czasopism Naukowych - systemu wspomagającego redagowanie i zarządzanie czasopismem naukowym Ars Educandi sfinansowano w ramach umowy 661/P-DUN/2018 z dnia 12.06.2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.
Zadanie: Stworzenie nowoczesnej wersji on-line czasopisma Ars Educandi przez wdrożenie modułu publikacyjnego na platformie Uniwersyteckich Czasopism Naukowych oraz obsługę międzynarodowych baz indeksacyjnych sfinansowano w ramach umowy 661/P-DUN/2018 z dnia 12.06.2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.
Zadanie: Przygotowanie anglojęzycznej wersji ostatnich 6 roczników (2012-2017) czasopisma naukowego Ars Educandi i ich wydanie w wersji online sfinansowano w ramach umowy 661/P-DUN/2018 z dnia 12.06.2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.