ISSN 1234-1533
Punkty MEiN: 40
Numer 22 (2023) ma 70 pkt.
Polityka Open Access
Czasopismo wydawane jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
Podstawowe zasady recenzowania publikacji w Porta Aurea
1. Do oceny każdej publikacji powołuje się dwóch recenzentów spoza jednostki.
2. W przypadku tekstów powstałych w języku obcym, co najmniej jeden z recenzentów jest afiliowany w instytucji zagranicznej innej niż narodowość autora pracy.
3. Recenzje odbywają się w systemie tzw., "double-blind review proces".
4. Recenzent musi zadeklarować nie występowanie konfliktu interesów (relacje osobiste, podległość zawodowa, współpraca naukowa w ostatnich latach itp.
5. Recenzja ma formę pisemną i kończy się jednoznacznym wnioskiem co do dopuszczenia artykułu do publikacji lub jego odrzucenia.
6. Artykuł jest kwalifikowany do druku, jeśli spełnia warunki formalne (patrz Informacje redakcyjne dla Autorów) zostanie przyjęty przez Radę Redakcyjną (na podstawie opinii przynajmniej jednego członka Rady), otrzyma dwie pozytywne recenzje niezależnych recenzentów oraz zostanie zaakceptowany przez Kolegium Redakcyjne. Artykuł może zostać skierowany do poprawy lub uzupełnienia.
7. Nazwiska recenzentów poszczególnych publikacji nie są ujawniane.
ISSN 1234-1533
Punkty MEiN: 40
Numer 22 (2023) ma 70 pkt.
Polityka Open Access
Czasopismo wydawane jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
Czasopismo Porta Aurea powstaje z myślą o czytelnikach zainteresowanych historią sztuki i architektury, a tematycznie skupione jest na problematyce artystycznej szeroko rozumianego regionu basenu Morza Bałtyckiego. Sprofilowanie to nie ma charakteru wykluczającego, ale oznacza, że teksty poświęcone sztuce Gdańska, czy szerzej Trójmiasta, Pomorza, północnych Niemiec, krajów Bałtyckich i Skandynawii stanowią główny trzon każdego tomu.